Kdo jsou Jamaron?
tři sourozenci - jedna kapela - jeden sen

Jamaron je rocková hudební skupina z Prahy, kterou založili sourozenci Jakub, Marie a Ondřej Dostálovi, proto tedy JaMarOn (čti "Džamaron"). Sourozenecké trio doplňují bubeník Václav Hejda a baskytarista Filip Karlík. Zpočátku se kapela věnovala multižánrové tvorbě, ale nyní je nejjednodušší shrnout jejich tvorbu hudebním žánrem "rock". JaMarOn jsou už od dětství propojení hudbou a svázáni společným cílem sdělovat skrze tvorbu svoje pocity, názory a přesvědčení.

První náznaky kapely začaly vznikat kolem roku 2011, kdy sourozenci Dostálovi začali spontánně tvořit písničky. Začátky nadšené kapely nebyly lehké, prakticky všechno si kapela musela zařídit sama, ať už se jednalo o poctivě vydřené peníze na první nástroje nebo nutnost si videoklipy zrežírovat na vlastní pěst, což se promítlo i do současné tvorby. Jakmile se podařilo pár prvních písní dotáhnout do konce, zbývalo už jen najít bubeníka a baskytaristu. (nyní Václav Hejda a Filip Karlík). První koncert se datuje k 22. 11. 2013, což je zároveň oficiální den vzniku kapely.

Za 6 let svého fungování má kapela odehráno přes 180 koncertů. Vydala DEMOnstrativní CD "V Obraze" a studiovou desku "Nahá". V listopadu 2019 vydala kapela album "DOMA", které v lednu 2020 pokřtila ve vyprodaném Lucerna Music Baru.

Drobnou zajímavostí je, že všichni tři sourozenci jsou mimo současnou tvorbu odkojeni na lidové muzice. Jakub a Marie jsou dokonce juniorští mistři republiky ve hře na chodské dudy.

Členové kapely

Marie Dostálová - tvář, saxofon a hlas, bez kterého by kapela nemohla existovat

Jakub Dostál - zpěvák a kytarista, starající se o celkový zvuk, aranžmá a skládající nemálo písní

Ondřej Dostál- zpěvák, kytarista, skladatel, textař, manažer kapely a nejstarší bratr

Filip Karlík - baskytara, sample a hudební producent populární hlavně v Nigérii

Václav Hejda - nejlepší bubeník Jamaronu