Kdo jsou Jamaron?
tři sourozenci - jedna kapela - jeden sen

Sourozenci Jakub, Marie a Ondřej Dostálovi jsou zakládajícími členy kapely, proto tedy JaMarOn (čti "Džamaron"). Hudba založená na českých textech a zabalená do moderního zvuku rock & pop s troškou folku. Není však výjimkou, že se kapela pouští i do zpracování tvrdších stylů.
JaMarOn jsou už od dětství propojení hudbou a svázáni společným cílem sdělovat hudbou pocity, názory a bavit lidi kolem sebe. Sourozenecké trio doplňují bubeník Václav Hejda a baskytarista Filip Karlík.

Kapela vznikla kolem roku 2011, kdy sourozenci Dostálovi začali spontánně tvořit písničky.  Začátky nadšené kapely nebyly lehké, prakticky všechno si kapela musela zařídit sama, ať už se jednalo o poctivě vydřené peníze na první nástroje nebo nutnost si videoklipy zrežírovat na vlastní pěst, což se promítlo i do současné tvorby. Jakmile se podařilo pár prvních písní dotáhnout do konce, zbývalo už jen najít bubeníka a baskytaristu. (nyní Václav Hejda a Filip Karlík). První koncert se datuje k 22. 11. 2013, což je zároveň oficiální den vzniku kapely.


Za 6 let svého fungování má kapela odehráno přes 200 koncertů. Vydala DEMOnstrativní CD
"V Obraze", studiovou desku "Nahá" a po domácku natočené album "DOMA". Drobnou zajímavostí je, že všichni tři sourozenci jsou mimo současnou tvorbu odkojeni na lidové muzice. Jakub a Marie jsou dokonce juniorští mistři republiky ve hře na chodské dudy.


Členové kapely

Marie Dostálová - tvář, saxofon a hlas, bez kterého by kapela nemohla existovat

Jakub Dostál - zpěvák a kytarista, starající se o celkový zvuk, aranžmá a skládající nemálo písní

Ondřej Dostál- zpěvák, kytarista, skladatel, textař a manažer kapely, nejstarší bratr

Filip Karlík - baskytara, sample a hudební producent populární hlavně v Nigérii

Václav Hejda - nejlepší bubeník v Jamaronu